1

O Nas

WITAMY NA STRONIE REHA-FIT STUDIA RUCHU, REHABILITACJI I PILATES

Jesteśmy ośrodkiem oferującym usługi rehabilitacyjne oraz indywidualne i grupowe zajęcia medical fitness. Specjalizujemy się w profilaktyce prozdrowotnej poprzez ruch oraz kompleksowym usprawnianiu narządu ruchu - kręgosłupa, stawów i mięśni. Wykorzystujemy w swojej pracy nowoczesne metody terapeutyczne i treningowe. Opracowane przez nas programy treningowe, służą nie tylko poprawie wyglądu sylwetki ale również i zdrowia. Nasza oferta jest skierowana do osób w różnym przedziale wiekowym, niezależnie od stopnia sprawności. Odmiennie niż w większości klubów fitness w Studio Ruchu, Rehabilitacji i Pilates REHA-FIT proponujemy zajęcia dla znacznie szerszej grupy osób; od tych, które mają doświadczenie w tego typu aktywności poprzez osoby, dla których taka aktywność jest zupełnie nieznana do tych, które mają problem z układami choreograficznymi a chciałyby ćwiczyć do muzyki. Nasza propozycja jest także dla tych osób, które nie czują dobrze rytmu a taniec nie jest ich naturalną ekspresją i czują skrępowanie wobec osób, dla których zajęcia ruchowe z rozbudowaną choreografią nie stanowią problemu. Proponujemy zajęcia także dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej ze względu na częściową niepełnosprawność fizyczną lub inne ograniczenia fizyczne. W zajęciach zawsze zwracamy szczególną uwagę na prozdrowotny element aktywności fizycznej. Większość zajęć odbywa się pod kontrolą fizjoterapeuty.

Nasza oferta jest podzielona na odpowienie bloki. 

MEDICAL FITNESS (fitness prozdrowotny):

  • szereg zajęć rekreacyjnych poprawiających kondycję, wytrzymałość, siłę mięśniową oraz kształtujących sylwetkę;
  • trening funkcjonalny;
  • specjalistyczne zajęcia dla osób starszych, kobiet w ciąży, osób z nadwagą;
  • gimnastyka korekcyjna dla dzieci oraz zajęcia w terenie - Nordic Walking;
  • zajęcia na basenie - AquaTerapia/AquaFit.

REHABILITACJA INDYWIDUALNA:

  • kompleksowa oferta od diagnozy dysfunkcyjnego pacjenta, rehabilitację, powrót przez odpowiedni trening do sprawności ruchowej.

TRENING PERSONALNY:

  • dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta/klienta;

REHABILITACJA FUNKCJONALNA GRUPOWA:

  • oparta w dużej mierze na autorskim programie łączącym metodę ćwiczeń Pilates z elementami stretchingu, postępowania korekcyjnego i wiedzą z dziedziny fitness i fizjoterapii;
  • dla osób unikających wysiłku ze względu na bóle stawów, pleców, słabe mięśnie oraz osób z problemami układu krążenia;

W ramach dzialalności edukacyjnej prowadzimy również kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów, instruktorów fitness, nauczycieli wychowania fizycznego oraz absolwentów AWF.

Studio REHA-FIT jest pierwszym tego typu miejscem na Śląsku, istnieje już pięć lat i działa bardzo dobrze, między innymi właśnie dlatego, że łączy metody rehabilitacji, Pilates i bardziej dynamiczne formy ruchu w celach zdrowotnych. Chcemy aby zachowali Państwo jak najdłużej sprawność fizyczną, piękną sylwetkę i związaną z tym pogodę ducha. Podkreślamy, jest to dla nas priorytet.

Wśród osób z nami ćwiczących są osoby w różnym przedziale wiekowym; od osób bardzo młodych, dzieci, poprzez osoby w średnim wieku, do osób w wieku 65+.
Nie ograniczamy propozycji tylko dla kobiet; wśród naszych Klientów są również Panowie.

Ćwiczą z nami osoby z różnymi dolegliwościami stawów i kręgosłupa, z problemami kardiologicznymi, osoby z nadwagą, a także osoby zdrowe i kobiety w ciąży.
Są Państwo z nami już pięć lat i cenimy to sobie wszyscy, także te dziesiątki ćwiczących z nami Osób, które uwzględniają nasze zalecenia w aktywności ruchowej, biorące się przecież ze zrozumienia wspólnego interesu, który się sprawdza!

Jest wiele także innych specyficznych aspektów Studia REHA-FIT, które stanowią o tym, że aktywność fizyczna w każdym wieku, w przyjaznym środowisku i pod fachową opieką jest nie tylko skuteczna i bezpieczna ale także przyjemna, zawsze jednak w ścisłej współpracy z nami.
Okazało się przez 5 lat, że coś takiego może działać, z sukcesem.

Zapraszamy.

 

Treść strony, fotografie oraz znaki są własnością Studia Ruchu, Rehabilitacji i Pilates REHA-FIT.
Kopiowanie treści w całości lub jej fragmentów oraz kopiowanie fotografii tylko za zgodą Studia REHA-FIT.