Beata Adamczyk

Osteopata, fizjoterapeuta-terapeta manualny, Pilates Instructor Instytutu Pilatesa w Londynie,  szkoleniowiec i prezenter fitness, trener personalny, wykładowca kursów dla trenerów personalnych, instruktorów fitness oraz fizjoterapeutów,  właścicielka REHA-FIT. Absolwentka 5-letnich podyplomowych studiów osteopatycznych w Flanders International College of Osteopathy (FICO) i Akademii Osteopatii. Autorka programów szkoleniowych.

Czytaj dalej

Dorota Szczepanik

Jako trenerka kulturystyki, nie wyobraża sobie dnia bez treningu. Prowadzi zajęcia na siłowni w jednym z krakowskich klubów fitness, zachęcając do nich zarówno mężczyzn, jak i kobiety.

Sport to jej pasja, o czym świadczą sukcesy na Mistrzostwach Polski i Świata. Posiada tytuł m.in. Mistrzyni Europy w Trójboju Siłowym oraz jest Wicemistrzynią Świata i kilkukrotną Wicemistrzynią Europy w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W 2010 roku Złoty Medal Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego za wybitne osiągnięcia sportowe był uhonorowaniem jej sportowej kariery.

Czytaj dalej

Kamil Klich

fizjoterapeuta-terapeuta manualny, absolwent krakowskiej AWF. Zawodowo zajmujący się rehabilitacją narządu ruchu, kręgosłupa i fizjoterapią sportową oraz biomechaniką i fizjologią wysiłku fizycznego. Wykładowca i instruktor na kursach masażu, kursie trenera personalnego.
Pasjonat wysiłku fizycznego. Od kilku lat startuje amatorsko w zawodach biegowych. Na początku próbował swych sił w maratonach ulicznych. Z czasem jednak porzucił asfalt na korzyść biegania w terenie, gdzie realizuje intuicyjne plany treningowe, przygotowując się do górskich biegów "ultra" – 50km..., 80km..., 100 km... - byle dalej... W zimie natomiast zakłada narty biegowe i pokonuje trasy w Jakuszycach. Bieganie naturalne i góry stały się motorem napędowym do radykalnej zmiany stylu życia i sposobu odżywiania na bardziej świadomy. Przygotowywanie posiłków pod kątem doboru odpowiednich proporcji poszczególnych składników dopełniło i uwiarygodniło obraz sportowca. Kolejnym etapem rozwoju zawodowego będzie podjęcie studiów na kierunku Dietetyka przy Śląskiej Akademii Medycznej.

Czytaj dalej

Tomasz Pucek

jeden z najstarszych stażem trenerów CrossFit Level-1 w Polsce. Uczestniczył w pierwszym w Polsce szkoleniu CF-L1. Prowadzi zajęcia CrossFit od 2014 roku, a od ponad dwóch lat jest trenerem drugiego stopnia (CrossFit Level - 2). Brał czynny udział w otwarciu pierwszego boxa CrossFit na Śląsku, a od ponad dwóch lat współprowadzi swój własny klub. Licencjonowany fizjoterapeuta, niedługo magister fizjoterapii, który nie przeoczy żadnego błędu technicznego u swych podopiecznych. Powtarzając, że diabeł tkwi w szczegółach zwraca uwagę na najmniejsze aspekty perfekcyjnej techniki wykonywanych ćwiczeń.

Zuzanna Sobczak

terapeuta manualny, fizjoterapeuta i trener personalny. Ukończyła studia wyższe Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej. Dodatkowo pomyślnie zdała egzamin na I stopień Terapii Manualnej wg standardów IFOMPT, dzisiaj kontynuując edukację na stopniu II. Interesuję się prewencją urazów w sportach (www.safe-sport.pl), tematyką zdrowego trybu życia i odżywiania oraz nowoczesnymi metodami treningu funkcjonalnego i sportowego. Ponad 10 lat doświadczenia w sztukach walki - stopień instruktorski w Capoeira.
Swoją drogę jako trener rozpoczęła w firmie Twój-Trening prowadząc zajęcia indywidualne oraz grupy Cross-Sport i PreMed (prozdrowotne). Obecnie trener personalny w klubie IRONia specjalizującym się w treningu funkcjonalnym. Skupia się głównie na treningach siłowych z odważnikami kettlebells. Jako pierwsza kobieta w Polsce dołączyła do elitarnej grupy "kettlowej" CKB TOP-TEAM. W zeszłym roku zdobyła 2 miejsce na I Otwartych Mistrzostwach Kettlebell metodą Hardstyle oraz  2 miejsce w zawodach organizowanych przez CrossFit Kraków.

Czytaj dalej

Łukasz Maj

Magister fizjoterapii, uczestnik 5 letnich studiów z zakresu osteopatii w renomowanej belgijskiej szkole: Flanders International College of Osteopathy (FICO). Od wielu lat współpracuje z mistrzyniami Polski w koszykówce, drużyną Wisłą Can-Pack Kraków na stanowisku fizjoterapeuta. Prowadzi własną praktykę fizjoterapeutyczną.

Czytaj dalej

dr hab. Barbara Frączek

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi, doktor nauk biologicznych.
Od 2004 roku adiunkt na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, pracownik Zakładu Żywienia Człowieka w Instytucie Fizjologii Człowieka.
Działalność dydaktyczno-naukowa skoncentrowana wokół zagadnień żywienia człowieka, a w szczególności dietetyki sportowców.
Wykładowca na szkoleniach i kursach instruktorskich, trenerskich oraz studiach podyplomowych z zakresu dietetyki.
Od 2003 roku- konsultant żywieniowy sportowców trenujących wyczynowo, m.in. Jagny Marczułajtis, zawodników kadry Polski w narciarstwie alpejskim, wioślarstwie, kajakarstwie slalomowym górskim, tenisie oraz piłkarzy klubu „Wisła Kraków”.

Czytaj dalej

Glyn Curtis (Anglia)

praktykujący terapeuta, nauczyciel akademicki (senior tutor) University College Birmingham, London School of Sports Massage, Sports Coach UK, Middle England School of Kinesiology, Uczeń światowej klasy autorów: prof. Leon Chaitow & dr Eyal Ederman. Masażysta drużyny piłkarskiej Leicester City (Premiership), Rucby Leicester Tigers, a także terapeuta Royal Birmingham Ballet Company oraz kadry pływackiej na Mistrzostwach Świata (Manchester 2008). Jego kursy kształtują przede wszystkim zaawansowane umiejętności praktyczne.

Czytaj dalej